Święto Niepodległości w Gręblinie

W dniach 9 i 12 listopada 2012 r. cała społeczność szkoły w Gręblinie uczciła 94 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji wszyscy wystąpili w strojach galowych z przypiętymi wstążkami i kotylionami w barwach biało-czerwonych.

Klasa III pod kierunkiem wychowawcy Ewy Moszyńskiej przygotowała dekoracje  i uroczysty apel dla wszystkich dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły. Uczniowie rozpoczęli występ dostojnym polonezem oraz odśpiewaniem ,,Mazurka Dąbrowskiego". Podczas inscenizacji słowno-muzycznej aktorzy przypomnieli legendę o początkach państwa Polskiego oraz długą drogę Ojczyzny do odzyskania wolności. Akcenty patriotyczne wprowadziły pieśni: ,,Rota", ,,Przybyli ułani", ,,Legiony" oraz ,,Płynie Wisła". Cieszymy się, że mogliśmy przedstawić wszystkim otwartą lekcję historii i uczcić tak ważne święto.

Uczniowie naszej szkoły wzięli liczny udział w gminnym konkursie plastycznym zorganizowanym przez MOK w Pelplinie pod tytułem: ,,Kiedy myślę, Polska".

Pierwsze miejsce zajął uczeń klasy trzeciej Jeremiasz Markiewicz. Gratulujemy!

Tutaj wpisz zawartość

„Opowiem Wam…”

16 listopada br. uczniowie ze szkoły w Gręblinie wzięli udział w szkolnych eliminacjach do II Gminnego Konkursu „Opowiem Wam” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie.

Zadanie kandydatów polegało na opowiedzeniu wybranej przez siebie baśni. Chętnych uczniów nie brakowało. Największą popularnością cieszyły się dobrze wszystkim znane baśnie: „Calineczka”, „Kopciuszek”, „Jaś i Małgosia”, „Księżniczka na ziarnku grochu”. Uczestnicy mogli liczyć na wsparcie swoich kolegów i koleżanek, którzy z wielkim zaciekawieniem słuchali opowiadanych baśni i nagradzali wszystkich występujących gromkimi brawami.

Po zakończeniu eliminacji panie wychowawczynie wybrały uczniów, którzy będą reprezentować naszą szkołę.

23 listopada trzymamy zatem kciuki za: Oliwię Choińską, Wiktorię Kolasińską i Seweryna Świerczyńskiego.

Wszystkim, którzy zmierzyli się z zadaniem gratulujemy odwagi, a zwycięzcom życzymy powodzenia w finale konkursu.

KH

Konkurs „Opowiem Wam…”

23.11.2012r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pelplinie, odbyła się III edycja konkursu "Opowiem Wam...".Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwsza kategoria, dzieci kl. "0" i I, druga kategoria uczniowie klas II i III.
W konkursie tym naszą szkołę reprezentowali Seweryn Świerczyński z klasy II, oraz uczennice klasy III Wiktoria Kolasińska i Oliwia Choińska. Konkurs przebiegał w bardzo ciepłej i miłej atmosferze. Dzieci opowiadały wybrane bajki i legendy. Seweryn opowiedział bajkę pt. "Jaś i Małgosia", Oliwia "Calineczkę" a Wiktoria "Kopciuszka". Chociaż wszyscy odczuwali małą tremę, poradzili sobie znakomicie.

W czasie, gdy jury udało się na obrady, na dzieci czekał słodki poczęstunek.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę.

Wioletta Guz

ANDRZEJKI W GRĘBLINIE

28 listopada 2012 r.

Impreza andrzejkowa w naszej szkole została podzielona na dwie części. Rano odwiedził nas

Pan Koperek z koleżanką (aktorzy z Gdańska). W zabawny sposób opowiedzieli dzieciom

przygody sympatycznego wróbelka z bajki Hanny Łochockiej. Ciekawski Elemelek uczył się

literek, poznawał zasady ruchu drogowego, pływał po rzece w czasie burzy, rozpalał ognisko,

chciał zmieniać ubranie. Jednak postanowił być sobą. Prosił też dzieci, aby pamiętały o nim

zimą i rzucały mu okruszki chleba. Nasi uczniowie gromkimi brawami nagrodzili wspaniały

i pouczający występ aktorów.

Po śniadaniu i wzmocnieniu sił korytarz w szkole w Gręblinie zamienił się w salę balową,

na której pojawili się czarodzieje, wróżki, cyganki, damy w maskach, księżniczki

i czarownice. Dzieci z klas 0-III świetnie bawiły się w rytmie najnowszych hitów muzyki

disco. O oprawę muzyczną zadbała pani Katarzyna Huzior. W klasach czekał na dzieci